ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Poszukiwania zaginionego grzybiarza!

Dodano: 2010-10-12

Poszukiwania zaginionego grzybiarza!

Policjanci z Komisariatu Szczecin Dąbie zostali powiadomieni o zaginięciu 28-lata, który wybrał się wczesnym rankiem na grzyby wraz ze swoim opiekunem. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawa jest poważna, bo zaginiony ma utrudniony kontakt z otoczeniem, nie porozumiewa się i reaguje jedynie na swoje imię.  28-latek zniknął z oczu opiekującemu się nim mężczyźnie około godz. 09:00 rano w okolicach lotniczego pasa awaryjnego przy drodze nr 142.  Do godziny 15:00 opiekun poszukiwał go bezskutecznie na własną rękę w lesie. Potem powiadomił policjantów. 

Od razu za zaginionym zostały wszczęte poszukiwania. Zaangażowały się w nie trzy jednostki policji tj. Z Goleniowa, Stargardu i ze Szczecina. W trakcie przeczesywania lasu policjanci natknęli się na kobietę, która po przedstawieniu opisu potwierdziła, że widziała takiego mężczyznę i wskazała policjantom kierunek, w którym się udał.  Nasz pies ratowniczy został postawiony w stan gotowości.

Dyżurny stargardzkiej komendy dostał sygnał od dróżniczki stacji kolejowej w Reptowie. Wystraszony 28-latek siedział na skraju lasy przy stacji. Policjanci zawieźli go do domu do Szczecina i przekazali całego i zdrowego opiekunom.

Szczegóły na: http://www.24kurier.pl/