ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Psy Ratownicze

Psy Ratownicze

Dobrze wyszkolony pies na gruzach może okazać się szybszym i skuteczniejszym od urządzeń lokalizacyjnych. Psy ratownicze wykorzystywane są do poszukiwania żywych osób uwięzionych w osuwiskach i pod gruzami zawalonych obiektów budowlanych.

Pies ratowniczy uprawniony do działań to pies z aktualną licencją I klasy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wydaną przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.


Nasz zespół (przewodnicy z psami, nawigatorzy, ratownicy, planiści) jest dysponowany zarówno przez Policję jak inne służby na terenie całego województwa zachodniopomorskiego w celu prowadzenia działań poszukiwawczych osób zaginionych z wykorzystaniem certyfikowanych psów ratowniczych oraz w oparciu o najnowsze metody poszukiwawcze.

Ratownicy GPR OSP Wołczkowo uzupełniają swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych warsztatach oraz przystąpują do egzaminów.


Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Wołczkowo w roku 2019 osiągneła swój największy sukces - posiadała 21 aktualnych licencji terenowych i gruzowiskowych, zarówno klasy 0 jak i 1 oraz przygotowała przez ostatnie 10 lat psy w Wołczkowie do 117 pozytywnie zdanych egzaminów.