ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Radiostacje od Policji dla SPR OSP Wołczkowo

Dodano: 2015-06-08

Radiostacje od Policji dla SPR OSP Wołczkowo Grupa Poszukiwawcza OSP Wołczkowo w dniu dzisiejszym otrzymała darowiznę - zestaw 8 Radiotelefonów Motorola, 5 ładowarek pozycyjnych oraz 3 mikrofonogłośniki.

Po kilku letniej współpracy z Policją niezbędny do pracy zespołu poszukiwawczego sprzęt został przekazany właśnie przez Policjantów. Przewodnicy w dniu dzisiejszym odebrali przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie sprzęt o wartości ponad 25 tysięcy złotych.

Przekazana darowizna na pewno jeszcze bardziej zmotywuje zespół do działań, ale przede wszystkim udoskonali pracę przewodników i nawigatorów!

"Od 2012r. zespół był wezwany do ponad 90 akcji. Zespół podczas tych akcji sumarycznie pokonał kilka tysięcy kilometrów pieszo (często w bardzo trudnym i niedostępnym terenie, pracując w każdych warunkach atmosferycznych, o każdej porze roku) w poszukiwaniu osób zaginionych. Jednostka wykorzystywana jest w pierwszym rzucie do zdarzeń związanych z poszukiwaniem osób zaginionych w terenie naturalnym jako podmiot wspierający działania prowadzone przez funkcjonariuszy Policji".

Dziękujemy!