ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Poszukiwania Baczyna k/Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie) - 10.11.2015

Dodano: 2015-11-14

Poszukiwania Baczyna k/Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie) - 10.11.2015 Informację o zaginięciu chorego 55 latka dostaliśmy w poniedziałek w godzinach nocnych. Zespół poszukiwawczy został zadysponowany przez WSKR do działań przy poszukiwaniach.

Do działań poszukiwawczych rano wyruszył Wojewódzki Zespół Poszukiwawczy zrzeszający grupy: Sekcję Poszukiwawczą OSP Wołczkowo z psami ratowniczymi oraz OSP Gryf Szczecin (PCK Koszalin i OGR Tadmed Szczecinek pozostawały w stanie gotowości). Zespół miał zmienić pracującą przez cały dzień grupę poszukiwawczą z Poznania.

W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych zespoły wspierały działania Policji. W akcję prócz Policji i Straży Pożarnej włączyła się Straż Leśna oraz Straż Miejska. Klub quadowy z Gorzowa Wielkopolskiego miał włączyć się w poszukiwania w dniu następnym. W kontakcie pozostała również OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu.

W wyznaczonym terenie nie udało się odnaleźć zaginionego. W godzinach wieczornych decyzją Policji działania zostały przerwane.

W dniu następnym w trakcie oczekiwań na dalsze dyspozycje dotarła do nas dobra wiadomość- mężczyzna został odnaleziony żywy na terenach bagnistych przez przypadkową osobę.