ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Szkolenie z GOPR, Leśno Górne 11-13.12.15

Dodano: 2015-12-13

Szkolenie z GOPR, Leśno Górne 11-13.12.15

W dniach 11 - 13.12.2015 r. 25 członków Sekcji Poszukiwawczej OSP Wołczkowo uczestniczyło w szkoleniu z zakresu poszukiwania osób zaginionych zorganizowanym przez Fundacje Wspierania Ratownictwa Górskiego na Podhalu.

Zajęcia obejmowały wykłady teoretyczne, ćwiczenia taktyczne oraz działania praktyczne w terenie. Zajęcia przez trzy dni prowadzili znakomici specjaliści w dziedzinie poszukiwań st. instr. ratownictwa górskiego Rafał Chrustek oraz Rafał Zmarz.

Członkowie grupy poszukiwawczej przygotowywali się do działania i prowadzenia skutecznych działań poszukiwawczych, pracowali pod okiem specjalistów w kierunku wykorzystania i doboru odpowiednich metod poszukiwawczych, doskonalili umiejętności prawdziwych poszukiwaczy ucząc się tropić zaginionych, a dokładniej szukać śladów pozostawionych w terenie. Zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczyły także skutecznego wykorzystania posiadanych zasobów oraz działań z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego.

W ramach współpracy i utworzenia Wojewódzkiej Grupy Poszukiwawczej na szkolenie zostali także zaproszeni goście - członkowie Wojewódzkiej Grupy: OSP Gryf Szczecin, Grupa Ratownictwa PCK Koszalin, Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed Szczecinek.

Liczymy, że wyszkolenie tak dużej ilości przewodników, nawigatorów, planistów, ratowników biorących czynny udział w poszukiwaniach na terenie województwa zachodniopomorskiego przyczyni się do znacznego rozwoju poszukiwań. Mamy nadzieję, że rozwój grupy przyczyni się do wysokiego poziomu prowadzonych działań poszukiwawczych na terenie województwa.

Pochwały tak doświadczonych ratowników GOPR dodatkowo zmotywowały zespół i zachęciły do jeszcze większej pracy oraz nauki.

Szkolenie było przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie i przyczyni się do wprowadzenia najnowocześniejszych metod poszukiwawczych praktykowanych przez najlepszych ratowników w kraju także w naszym regionie.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach wsparcia zadania publicznego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.