ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego 2016 - ćwiczenia i doskonalenie technik poszukiwawczo-ratowniczych

Dodano: 2016-05-24

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego 2016 - ćwiczenia i doskonalenie technik poszukiwawczo-ratowniczych

Dnia 21 maja nasi przewodnicy wzięli udział w ćwiczeniach, które zorganizowało Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji wraz z Grupą Ratownictwa PCK Warszawa, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego s12 oraz Sekcją Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna. Była to trzecia edycja cyklu ćwiczeń, które odbyły się z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Szkolenie odbyło się w malowniczym terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Ćwiczenia pomogły doskonalić uczestnikom wykorzystanie technik poszukiwawczo-ratowniczych. Zajęcia miały również na celu poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie wykorzystania urządzeń nawigacji satelitarnej oraz psów poszukiwawczo-ratowniczych. Był to dobry czas do sprawdzenia możliwości współdziałania między różnymi grupami, wzajemnego uczenia się od siebie, rozwiązywania wspólnych problemów oraz zapoznania ludzi, którzy mają wspólny cel, odnaleźć zaginionego.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 140 przedstawicieli organizacji poszukiwawczo-ratowniczych z całego kraju. Grupę Zachodniopomorskie Psy Ratownicze z OSP Wołczkowo reprezentowali: Grzegorz Kuderski, Agnieszka Paszkowska, Natalia Filpiek i Paweł Suszek. Dziękujemy Wam za reprezentowanie naszego zespołu.

Podziękowania należą się przede wszystkim organizatorkom, którzy kolejny raz poprzez szerzenie wiedzy, przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa obywateli.