ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Ćwiczenia w terenie - akcja pozorowana 2017.

Dodano: 2017-06-04

Ćwiczenia w terenie - akcja pozorowana 2017.

W dniach 02-03.06.2017 odbyły się ćwiczenia w których udział brali m.in. funkcjonariusze Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Zachodniopomorskie Psy Ratownicze - GPR OSP Wołczkowo, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siechnice (dolnośląskie, pow. wrocławski), funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Policach oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Grupa Ratownictwa PCK Koszalin, OSP Gryf w Szczecinie, strażacy OSP z Tanowa, Kołbaskowa, Tatynii, Dobrej, Wołczkowa, oraz jednostki poszukiwawczo-ratownicze z Niemiec. Ponadto w ćwiczeniach wykorzystano samochody terenowe, quady i drona. Łącznie wzięło w nich udział około 90 ratowników różnych specjalności, w tym osoby ze szczebla dowodzenia powyższych jednostek.

Celem ćwiczeń było rozpoznanie podstawowych barier wdrożeniowych nowych technik, rozwiązań i aplikacji poszukiwawczych przy zarządzaniu dużymi zasobami, oraz zebranie know-how niezbędnego do realizacji przyszłych rozwiązań nowych technik poszukiwawczych.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach , oraz grupa Zachodniopomorskie Psy Ratownicze - GPR OSP Wołczkowo, która niedawno została wyposażona w specjalistyczny samochód do planowania i koordynowania działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Wydarzenie okazało się dla nas bardzo owocne. Mogliśmy zaobserwować wszystkie mocne i słabsze strony technik, które wykorzystujemy w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki współpracy wielu grup wiemy co należy rozwijać, a co udoskonalić. Wymiana doświadczeń, oraz rozmowy z ratownikami okazały się bardzo inspirujące. Dziękujemy wszystkim za współpracę i mamy nadzieję, że nasze ćwiczenia pozwolą wszystkim jeszcze lepiej pracować podczas prawdziwych działań.

Dziękujemy za obecność na ćwiczeniach Grzegorz Pieszko z Zarządzania Kryzysowego Gminy oraz Mateusza Wisniewskiego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych.

Zapraszamy na krótką fotorelacje z tego wydarzenia TUTAJ.