ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Podsumowanie roku 2017.

Dodano: 2018-01-07

Podsumowanie roku 2017. Zakończył się rok 2017, czas na krótkie podsumowanie. Stary rok przyniósł zarówno licencje nowych psów, oraz odnowione uprawnienia zespołów które już wcześniej zdały swój pierwszy egzamin. Nasza praca tym razem została nagrodzona 21 licencjami:

7 licencjami terenowymi klasy 0
9 licencjami terenowymi klasy 1
5 licencjami gruzowiskowymi klasy 1

Gratulujemy wszystkim którzy zdali egzaminy w 2017 roku. Dziękujemy kolegom i koleżankom z zespołu, pozorantom, instruktorom, oraz wszystkim którzy pomogli osiągnąć sukcesy na egzaminach w 2017 roku.

Stary rok należał również do pracowitych pod względem akcji. Zostaliśmy zadysponowani do 39 działań o charakterze poszukiwawczym.

W tym roku mieliśmy jednak nieocenione wsparcie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w naszych akcjach mogliśmy wykorzystać sprzęt, który do niedawna pozostawał jedynie w sferze naszych marzeń.

Samochód planistyczny, quad, oraz aplikacja do planowania “Centrum Akcji”, okazały się nieocenioną pomocą podczas działań poszukiwawczo ratowniczych w jakich braliśmy udział w zeszłym roku.

2017 był dla nas również przełomowy pod kątem uczestnictwa w akcjach gruzowiskowych. Trzy katastrofy budowlane w Szczecinie dały nam kolejne doświadczenie, oraz olbrzymi impuls do wytężonej pracy.

Warto dodać, że dwie z tych katastrof, zupełnie ze sobą niepowiązane, miały miejsce w odstępie trzech dni od siebie.