ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Akcja poszukiwawcza w miejscowości Mosty (gmina Goleniów)

Dodano: 2012-06-07

Akcja poszukiwawcza w miejscowości Mosty (gmina Goleniów)
Informacje o zaginięciu starszego mężczyzny, chorego na alzheimera, otrzymaliśmy około godz. 18:00. Nasz zespół został zadysponowany do miejscowości Mosty gdzie rozpoczęto poszukiwania. 

Koordynatorzy rozpoczęli działania od zebrania wywiadu, ustalenia prawdopodobnych miejsc w które mógł udać się zaginiony i podziału sektorów.

Ze względu na nadchodzącą noc - akcja rozpoczęła się od wstępnego i szybkiego przeszukania okolicy miejsca kończącego się śladu wskazanego przez policyjnego psa tropiącego. 

Przewodnicy oraz nawigator, wyposażony w nawigację GPS, udali się w wyznaczony sektor. Przewodnicy bez psów wraz z rodziną przeszukiwali brzegi pobliskiego stawu. Koordynatorzy przygotowali dalsze sektory do pracy. W poszukiwaniach wykorzystano nowoczesne odbiorniki GPS, szybki port USB umożliwiające wymianę danych z laptopem zespołu, dał także możliwość zarządzania oraz szybki i precyzyjny odczyt tras przewodników.  Po wgraniu ich na odbiorniki GPS z laptopa zespołu przydzielono w sektory: przewodników z psami, nawigatorów a także dla potwierdzenia po psach, przewodników bez psów i okolicznych mieszkańców idących w tyralierze.
 
O północy napłynęły dobre wieści dla zespołu - mężczyzna został odnaleziony.

W poszukiwaniach wziął udział 14 osobowy zespół SPR OSP Wołczkowo