ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Zgrupowanie szkoleniowe dla przewodników psów Sekcji OSP Wołczkowo - praca na gruzowisku

Dodano: 2012-07-01

Zgrupowanie szkoleniowe dla przewodników psów Sekcji OSP Wołczkowo - praca na gruzowisku

Od wczesnych godzin porannych trwało zgrupowanie szkoleniowe dla przewodników psów Sekcji OSP Wołczkowo. Ćwiczenia odbyły się w Białogardzie. Tematem przewodnim zgrupowania było wykorzystanie zespołów ratowniczych oraz taktyka poszukiwań.

Każdy przewodnik przeprowadził trening środowiskowy ze swoim psem, zapoznał psy z nowym otoczeniem, budynkami, podłożem, zapachami.

Ćwiczenia rozpoczęły się od części teoretycznej prowadzonej przez instruktorów, podczas której cała grupa miała okazję zapoznać się z bezpieczeństwem pracy, taktyką przeszukiwania tego typu terenów oraz z metodyką wyznaczania sektorów na terenach gruzowiskowych zgodną z międzynarodowymi normami.

Po wykładach odbyły się ćwiczenia w zespołach symulujące prawdziwą akcję poszukiwawczą gdzie każdy przewodnik mógł przekonać się na czym polega współpraca z Kierującym Działaniami Ratowniczymi, czym zajmuje się Dowódca Zespołu Psów Ratowniczych, Koordynator Zespołu i jakie zadania przeznaczone są dla przewodników i ich psów podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu ćwiczeń, a przewodnikom za ich wielkie zaangażowanie!

Obejrzyj zdjęcia | Kliknij tu

(Na zdjęciu: Luna suczka rasy Golden Retriver)