ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Nowi przewodnicy

Dodano: 2012-10-21

Nowi przewodnicy Poszukiwania to nie tylko pies, to m.in nawigowanie, planowanie, rzetelne przeszukiwanie sektorów, motywacja, podejmowanie decyzji, odpowiedzialność za siebie i innych, umiejętność zachowania tajemnicy, komputery, statystyki  - na to wszystko składają się ludzkie dłonie, czyli ludzie którzy w godzinach pracy i po pracy będą gotowi do działań i stawią się dość licznie do działań. 

Dlatego nie jeden pies jest sukcesem, ale cały zespół ludzi zgodnych i otwartych. Nawet najlepszy pies, bez dobrego przewodnika jest słabą pomocą dla zespołu. Natomiast bardzo dobry ratownik bez psa jest znaczną siłą zespołu w poszukiwaniach. Aby zespół mógł rosnąc w sile i umiarkowaniu głównym kryterium był wybór odpowiedniego przewodnika/ ratownika.

Staż kandydacki rozpoczeli, jednocześnie kończąc okres próbny w SPR przewodnicy : Małgorzata Kosek, Krzysztof Kosek, Katarzyna Wawrzyniak, Dorota Talik, Olga Wszędobył. Gratulacje!

Przewodnicy, którzy zakończyli okres próbny przeszli testy wstępne z psem, wykazali duże zaangażowanie w działalność zespołu, dużą motywację, umiarkowanie w dążeniu do celów, odpowiedzialność za powierzone zadania.

Cechy które dyskwalifikują przewodnika do pracy w zespole to m.in. nadmierna frustracja, niepanowanie nad emocjami, duże niezadowolenie, duża pobudliwość, świadome działania na szkodę innych w celu osiągnięcia własnego sukcesu, zaburzanie zaufania w zespole, zaburzenia psychiczne. 

W tym roku wszyscy przewodnicy pomyślnie zakończyli okres próbny! Cieszymy się, że jesteście z nami!