ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Certyfikowany dogoterapeuta w zespole

Dodano: 2013-01-20

Certyfikowany dogoterapeuta w zespole

Dogoterapia, to nie tylko terapia mająca na celu polepszenie fizycznego funkcjonowania człowieka. To również doskonały sposób na rozwinięcie kompetencji poznawczych. Wiedząc o tym, postanowiliśmy szerzyć wiedzę ratowniczą u najmłodszych. Z pomocą przyszły oczywiście nasze ukochane czworonogi.

W ramach projektu „Pies, przyjaciel dziecka”, organizujemy spotkania w przedszkolach i szkołach, podczas których przedstawiamy najmłodszym sposoby pracy psa ratowniczego. Opowiadamy o tym, jak należy się zachować w sytuacji zaginięcia i odnalezienia przez czworonoga. Omawiamy również zagadnienia związane z dobrostanem psa, rozmawiamy o jego naturze, zachowaniu, potrzebach, języku. Inicjujemy pogadanki na temat sposobu zachowania wobec nieznanych, nowo napotkanych czworonogów.

Nasze zajęcia wzbogacają zabawy i gry integracyjne. Spotkania kończą się nagrodami- niespodziankami o tematyce kynologicznej.

W związku z tym, że jako Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza przykładamy dużą wagę do niezbędnych kwalifikacji, mamy w zespole certyfikowanego dogoterapeutę, posiadającego zaświadczenie wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do spotkań z naszymi ratownikami i ich psami zapraszamy grupy przedszkolne i wczesnoszkolne. Chętnie odwiedzamy również domy dziecka, szkoły specjalne, ośrodki szkolno- wychowawcze. Wszystkich tych, którzy poprzez zabawę chcieliby poszerzyć swoją wiedzę ratowniczą i kynologiczną.

Na zdjęciu wraz z dziećmi Nasza certyfikowana dogoterapeutka - Olga Wszędobył!