ZACHODNIOPOMORSKA GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA OSP WOŁCZKOWO
GPR OSP WOŁCZKOWO
TELEFON ALARMOWY: +48 883 426 880
Menu

Współpracujemy z:

Nasz Wideoblog rusza :) Dlaczego właśnie tak?

Dodano: 2015-06-20

Nasz Wideoblog rusza :) Dlaczego właśnie tak? Kochani,

ten blog stworzyliśmy dla Was - dla przewodników psów! Początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Zarówno dla naszych przewodników jak i naszych gości bez psów ratowniczych. Dla ludzi, którzy chcą wyszkolić swojego psa pozytywnymi metodami lub szukają zajęć które umilą czas pupilowi.

W zeszłym roku przygotowaliśmy psy do 17 pozytywnie zdanych egzaminów dla przewodników i psów ratowniczych, czy to dużo? Trudno nam odpowiedzieć na to pytanie! Być może za mało aby być dla kogoś autorytetem, ale na pewno wystarczająco dużo aby stwierdzić że jesteśmy szczęśliwi i nasze psy również! Właśnie tym szczęściem i naszą pasją podzielimy się z Wami aby promować psy w słuzbie i pozytywne metody szkolenia psów.

Chcemy, abyście poznali nasz psi świat. Nasze pomysły. Mamy dla Was przygotowane także fragmenty naszego zespołowego podręcznika. Czasem nasz instruktor przygotuje coś tylko dla Was! Czasem zobaczycie grupkę naszych przewodników podczas treningu, czasem przeczytacie o tym co dla nas ważne ... 

Uważamy, że zadaniem przewodnika jest wyjaśnianie i przewidywanie psich zachowań. Dlatego aby osiągnąć sukces trzeba się zagłębić w wiedzę którą otrzymujemy, wyszukać własnych skojarzeń, stawiać pytania i wchodząc w interakcje z tym co widzimy i słyszymy szukać rozwiązań szkoleniowych. Dzięki takiej aktywności zdobyta wiedza nabiera osobistego znaczenia i daje szansę na rozwój!

Kochani, dlatego bedą tu tylko wskazówki, ale niech będą one drogą do Waszego wyczucia i zrozumienia zwierzęcia. Tylko Wy sami możecie odkryć tą najlepszą drogę do szkolenia swojego psa!

Mamy nadzieję, że spodobają się Wam zajęcia z nami! I znajdziecie w nich inspirację do pracy!

Przewodnicy i psy ratownicze OSP Wołczkowo